„Górale” z Czarnego Boru – relacja

Zazwyczaj mówiąc, lub pisząc „Górale” z Czarnego Boru mamy na myśli znaną i lubianą kapelę góralską „Janicki”, ale nie tym razem. W miniona sobotę „Góralami” z Czarnego Boru było ponad dwustu kolarzy, którzy zjawili się na stadionie miejscowego „Melafiru”.

Zobacz galerię zdjęć »

Już drugi raz w tej sportowej gminie zagościły „Górale na Start” czyli wyścig kolarstwa górskiego dla każdego. Edycja w Czarnym Borze była bardzo udana nie tylko ze względu na sprzyjającą pogodę, lecz także z powodu miłej i bardzo pozytywnej atmosfery panującej w trakcie wyścigu. Przede wszystkim zadowoleni byli zawodnicy, gdyż jak zawsze na góralach organizacja była bardzo dobra, a władze Czarnego Boru postarały się by zawodnicy czuli się tego dnia w jak najlepiej.

Trasa została zmodyfikowana względem ubiegłorocznej, była jeszcze trudniejsza, ale zarazem w 100% spełniająca wymagania dobrej trasy MTB. Wąskie techniczne odcinki, kamieniste zjazdy, podjazdy po korzeniach – definicja Cross Country MTB w czystej postaci.

Tym razem na starcie we wszystkich kategoriach zameldowało się 214 zawodników z całego Dolnego Śląska i nie tylko, co jest rekordem jeśli chodzi o „Górale”. Wyjątkowe było, że na starcie pojawili się kolarze z Rosji (wcześniej odwiedzili nas zawodnicy z Niemiec i Czech) i bardzo pozytywnie wypowiadali się o naszym wyścigu. My natomiast byliśmy niezwykle gościnni w związku z czym Rosjanie zajęli miejsca na „pudle”. Tradycyjnie ścigały się także szkrabiątka i szkraby, i jak zwykle te wyścigi budziły najwięcej emocji. Na zwycięzców w kategoriach amatorskich czekały nagrody rzeczowe, natomiast na zawodników licencjonowanych nagrody pieniężne, a wszystkim smakował znakomity posiłek zapewniony przez Gminę Czarny Bór. Hasło promocyjne Czarnego Boru mówi, że jest to gmina ludzi z pasją i mogliśmy tego doświadczyć na III Edycji Górali na Start 2012.
Teraz czeka nas chwila przerwy i spotykamy się 22 września na finale w Wałbrzychu.

Wyniki

Szkrabiątka dziewczęta:

  1. Liana Martyna – Wałbrzych
  2. Magdziarczyk Lena – KKW JAMA Wałbrzych
  3. Adamska Jagoda – SPORTFUEL.PL

Szkrabiątka chłopcy:

  1. Raźny Kacper – Mieroszów
  2. Piotrowski Mikołaj – KKW JAMA Wałbrzych
  3. Skalski Tomasz – ZSP Sokołowsko

Szkraby dziewczęta:

  1. Grzegorzewska Natalia – KTM Racing Team Złoty Stok
  2. Dmochowska Monika – Lubawka
  3. Tonder Judyta – MKS Karolina Jaworzyna

Szkraby chłopcy:

  1. Bielecki Paweł – KKW JAMA Wałbrzych
  2. Mrzygłód Michał – Wałbrzych
  3. Wendycz Kacper – Unisław Śląski

K8:

  1. Wojtoń Julia – UKS Centrum Nowa Ruda
  2. Różnicka Daria – UKS Centrum Nowa Ruda
  3. Jeruzalska Natalia – KKW JAMA Wałbrzych

M8:

  1. Wąsowicz Adam – Wrocławski Klub Kolarski
  2. Cebula Ernest – MTB Lubawka
  3. Kaczor Jan – Wałbrzych

M11:

  1. Poniatowski Daniel – UKS Centrum Nowa Ruda
  2. Dziewa Jakub – KTM Racing Team Złoty Stok
  3. Bielioski Jakub – MKS Karolina Jaworzyna

M14:

  1. Żurak Krystian – UKS Kusy Przyłęk
  2. Baranowski Mateusz – Wałbrzych
  3. Woźniak Piotr – Wałbrzych

M17:

  1. Zasada Dariusz – OKULAR MTB TEAM
  2. Blagikh Pavel – Merida-Russia
  3. Rogowski Marcin – Marek Konwa MTB Racing Team

Młodzik:

  1. Domalik Szymon – GKS Raba Wyżna Podsarnie
  2. Dmochowski Emil – MTB Lubawka
  3. Kalkowski Kacper – UKS Centrum Nowa Ruda

Młodziczka:

  1. Siarka Estera – GKS Raba Wyżna Podsarnie
  2. Drelak Maja – MLUKS Szperek Antonin
  3. Traczyk Sandra – UKK Oriens MTB Chojnów

Junior młodszy:

  1. Winiarski Łukasz – KKW JAMA Wałbrzych
  2. Bujalski Krzysztof – KKW JAMA Wałbrzych
  3. Siarka Adrian – GKS Raba Wyżna Podgarnie

Juniorka młodsza:

  1. Jastrzębska Agnieszka – SMKK Bolmet Trek Legnica
  2. Łacińska Alicja – SMKK Bolmet Trek Legnica
  3. Rapacz Monika – GKS Raba Wyżna Podsarnie

Juniorka:

  1. Cierluk Karolina – SMKK Bolmet Trek Legnica
  2. Wesołowska Marta – Wrocławski Klub Kolarski
  3. Piotrowska Karolina – KKW JAMA Wałbrzych

Junior:

  1. Kawalec Paweł – Wrocławski Klub Kolarski
  2. Adamkiewicz Patryk – Superior MTB Energy Team
  3. Pihulak Mateusz – LKS Trasa Zielona Góra

Elite mężczyzn:

  1. Sułek Piotr – Boplight Aminostar Team Świdnica
  2. Pihulak Łukasz – www.einstel.pl
  3. Poroś Dariusz – MTB Votum Team Wrocław

Elite kobiety:

  1. Sułek Marta – Boplight Aminostar Team Świdnica
  2. Duszyńska Ewa – MTB Votum Team Wrocław
  3. Szewczyk Kamila – MKS Karolina Jaworzyna

Masters I:

  1. Dianov Andrey – Merida-Severodvinsk
  2. Iciaszek Piotr – KKW JAMA Wałbrzych
  3. Drelak Dariusz – Sokół Bralin Vidioni

Masters II:

  1. Shageev Eduard – Ufa
  2. Belyashov Igor – Chelyabinsk
  3. Kotowicz Przemysław – MTB Votum Team Wrocław

Kobiety open:

  1. Blitek-Iwulska Barbara – KKW JAMA Wałbrzych
  2. Karbowska Weronika – KKW JAMA Wałbrzych
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.