Trasa wokół Niedźwiadków

Mapa

Suma przewyższeń: 820 m.

Charakterystyka trasy

Jest to najtrudniejsza ze wszystkich tras w Wałbrzychu, przeznaczona dla zaawansowanych i doświadczonych kolarzy: bardzo urozmaicona technicznie, trudne podjazdy, wymagające trawersy i korzenie. Do jej pokonania niezbędne jest dobre wyczucie równowagi oraz umiejętności techniczne na rowerze. To prawdziwa trasa kolarstwa górskiego, gdzie można wydobyć możliwości swoje i swojego roweru. A najlepsze jest to, że zaczyna się w centrum miasta!
Fragment trasy biegnie kostką brukową i asfaltem.

Przebieg trasy

Trasa zaczyna się na ulicy Wyzwolenia w Wałbrzychu przy wejściu do Parku Sobieskiego i stromym podjazdem zmierza w kierunku „Harcówki”. Uwaga przy podjeździe na bardzo ostre zakręty. Mijamy Harcówkę i rozpoczyna się dość łatwa pętla w Parku. Przy wyjeździe z parku należy uważać przy przejeździe przez drogi publiczne!!! Należy tu zachować wszelkie reguły kodeksu drogowego. Przejeżdżamy ulicę Piłsudskiego i ulicą Psie Pole kierujemy się w stronę Niedźwiadków.

Mijamy Szkołę Podstawową i dojeżdżamy do newralgicznego skrzyżowania polnych dróg, gdzie należy zachować szczególną uwagę na znaki, by nie zgubić drogi. Tu zaczyna się najtrudniejszy fragment trasy, na początku stromy i męczący podjazd, wiodący zachodnim stokiem Niedźwiadków, kończący się przyjemnym zjazdem szutrową drogą.

Wjeżdżamy na łąki, których skrajem docieramy ponownie do granicy lasu (ponownie trzeba uważać na znaki, by się nie zgubić). Teraz rozpoczyna się dwukilometrowy odcinek o bardzo trudnej charakterystyce. Krótkie ale strome podjazdy i zjazdy, korzenie oraz trudne trawersy – olbrzymia przyjemność z jazdy na rowerze górskim, ale mniej doświadczeni prawdopodobnie zejdą z rowerów. Ten trudny odcinek kończy się zjazdem w stronę Mauzoleum, a następnie, obok ogródków działkowych, do ulicy Jagielońskiej. Zjeżdżamy tą ulicą do samego dołu, gdzie kończy się pętla.

http://mtb.walbrzych.pl/wp-content/themes/mtb-walbrzych/trasa/fla/mapa.swf
Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.